Category Archives: Informacje z kraju

PKW wylosowała numery list komitetów wyborczych – PiS nr 10

W środę, w losowaniu numerów list wyborczych komitetów wyborczych o zasięgu ogólnopolskim wzięło udział 10 komitetów, tych które zarejestrowały listy w co najmniej połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików…

Koniec z podwyżkami cen wody. Decyzja rządowego regulatora

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zatrzymało nieuzasadnione podwyżki cen wody dla mieszkańców. Niektóre samorządy w związku z taką decyzją wystąpiły na drogę sądową. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej apeluje…

To koniec internetu, jaki znamy. Głosami europosłów z PO zamordowano wolność w sieci

Parlament Europejski podjął dziś ważną decyzję w procesie wdrażania dyrektywy o prawie autorskim, znanej lepiej jako ACTA2. Za przyjęciem dyrektywy głosowało 438 europosłów, przeciw było 226, od głosu wstrzymało się…

Prezes PiS: trzeba skończyć z klikami w urzędach samorządowych

Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił w Opolu o równości związanej z kontaktem obywatela z władzą. Trzeba skończyć z tymi wszystkimi klikami – powiedział mówiąc o sytuacji w urzędach samorządowych. Jarosław…

Kaczyński: Pracujemy nad 500+ dla emerytów

Trwają zaawansowane prace nad projektem 500+ dla emerytów, zdradza prezes PiS Jarosław Kaczyński. I rusza w Polskę na przedwyborczą batalię. Zapewnia, że choć projekt jest we wczesnej fazie, pieniądze na…

Nikt już nie ma złudzeń! PiS zmiażdży wszystkich w wyborach samorządowych. Takiego sondażu dawno nie było!

Jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS „Jaka Polska po wyborach”, Polska zmieni się diametralnie. Na dobre. Prawo i Sprawiedliwość szturmem w badaniu podbija sejmiki wojewódzkie, deklasując Koalicję Obywatelską (PO i…

Wyruszyła Piesza Pielgrzymka Tarnowska do cudownego obrazu Matki Bożej na Jasną Górę

Dzisiaj wyruszyła 36. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Do cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej pielgrzymuje ok. siedem tysięcy pątników. Wśród nich są osoby z terenu powiatu bocheńskiego i brzeskiego. Przed…

PRIMARK WRESZCIE WCHODZI DO POLSKI!

Sensacyjna informacja! Primark, duża irlandzka firma odzieżowa wreszcie wchodzi do Polski! Jak dowiedział się „Puls” biznesu, firma negocjuje już pierwsze lokalizacje. Czemu jest to takie sensacyjne? O wejściu sieci do…

Szydło: Od 1 stycznia 2019 emerytury dla matek z czwórką dzieci

1 stycznia 2019 r. będą obowiązywały przepisy ws. przyznania minimalnej emerytury dla matek, które urodziły i wychowały przynajmniej czwórkę dzieci – zapowiedziała w poniedziałek wicepremier, szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów…

RYSZARD ŚCIGAŁA MUSI ZACZĄĆ ODBYWAĆ KARĘ

Były prezydent Tarnowa skazany za korupcję na 3 lata więzienia będzie musiał zacząć odbywać karę. Ryszard Ścigała od kilku miesięcy starał się o odroczenie wykonania tej kary na rok czasu….