Tarnów. Miejska wypożyczalnia rowerów już czynna – Radłów też ma to w Programie.

fot: Robert Gąsiorek

W Tarnowie został uruchomiony system wypożyczalni rowerów miejskich. W dziesięciu różnych miejscach w mieście powstały specjalne stacje, na których znalazły się jednoślady.

Wypożyczalnie rozlokowane są : przy dworcu PKP, na pl. Sobieskiego, obok Centrum Sztuki Mościce, na Os. Zielonym, przy szkole na ul. Krzyskiej, na Górze św. Marcina, przy ul. Kwiatkowskiego, na pl. Szczepanika, obok Parku Strzeleckiego, a także na os. Koszyckim. We wszystkich stacjach dostępnych będzie w sumie 100 rowerów dla dorosłych oraz 10 dla dzieci.

Rowery będzie można wypożyczyć za pomocą specjalnej aplikacji rower.tarnów.pl. Podczas rejestracji w systemie trzeba zapłacić 10 zł, z których będą finansowane przyszłe wypożyczenia.

Mieszkańcy Tarnowa, legitymujący się Kartą Miejską w wersji premium, do 30 minut będą mogli korzystać z rowerów bezpłatnie. Opłata za drugą godzinę to 2 zł, za trzecią – 3 zł, a za czwartą i kolejne – 4 zł. Dla pozostałych użytkowników bezpłatny czas przejazdu wyniesie 20 minut. Wypożyczenie roweru do godziny będzie kosztować 2 zł, kolejna godzina kosztować ma 3 zł, a trzecia – 4 zł. Czwarta i każda następna – 6 zł.

Rower można wypożyczyć wpisując na terminalu znajdującym się przy stacji numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można też przyłożyć kartę miejską, która po wcześniejszym sparowaniu z kontem umożliwi identyfikację użytkownika i naliczenie zniżek, można również skorzystać z aplikacji mobilnej Tarnowskiego Roweru Miejskiego.

Tarnowskie rowery są typowymi jednośladami miejskimi z zamontowanym na kierownicy koszyczkiem oraz charakterystyczną osłoną tylnego koła, na której znajduje się m.in. logo projektu Tarnowski Rower Miejski oraz numer telefonu do biura obsługi klienta. Ramy jednośladów są srebrne z elementami kolorystycznymi herbu Tarnowa. Rowery wyposażone są także w nadajniki GPS, za pomocą których można śledzić, które trasy w mieście są najbardziej popularne

Inwestycja kosztowała miasto 2,6 mln złotych.

źródło: tarnow.naszemiasto.pl

Mamy to w Programie – https://gminaradlow.com.pl/2018/10/szanowni-panstwo-mieszkancy-gminy-radlow/