Czy przyczyną jest wprowadzona kilka lat temu tzw. Ustawa śmieciowa?

Mieszkańcy Radłowa interweniują w sprawie składowiska odpadów

Mieszkańcy Radłowa skarżą się na odór i gryzonie. Uciążliwości pochodzą ze składowiska odpadów, które znajduje się blisko centrum miasta.

Radłowianie twierdzą, że najgorzej jest wieczorami, a odpoczynek na świeżym powietrzu w ogóle nie wchodzi w grę.

Liczne kontrole nie wskazały jednak żadnych nieprawidłowości. Mimo to, urzędnicy planują kolejne interwencje. – To jest szkodliwe dla ludzi i dla środowiska, to jest smród niesamowity. – W mediach teraz się widzi podpalenia tych śmieci, obawiamy się, żeby u nas tak się nie stało. – Po ulicach szczury latają. – Mamy pozwolenie na wysypisko w centralnej części Radłowa –mówią mieszkańcy.

 Sprawa jest nam dobrze znana, była wielokrotnie zgłaszana zarówno przez mieszkańców jak i przez radnych – mówi Wiesław Armatys, zastępca burmistrza Radłowa. – Rozpisaliśmy kolejną kontrolę na te wysypisko, które odbędzie się na przełomie tego i przyszłego tygodnia. Jeśli pojawią się jakieś nieprawidłowości, to będzie odbywać się procedura doprowadzenia do porządku tego wysypiska, jeśli będą to duże nieprawidłowości, na pewno zostanie o tym powiadomiony Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska – dodaje zasdtępca burmistrza.

Jak dodaje zastępca burmistrza, wcześniejsze kontrole urzędników nie wykazały jednak, by składowisko odpadów przy ulicy Woleńskiej działało niezgodnie z prawem.

Więcej w Pulsie Regionu po 15.30.

źródło: RDN

Kilka lat temu Ustawa ta była wprowadzona w Gminie Radłów co dla mieszkańców w większości wypadków podrożyło koszty wywozu śmieci.

https://www.gminaradlow.pl/poprzedniastrona/index.php/component/content/article/2-news/819-ustawa-mieciowa-2012

NIK krytycznie o skutkach ustawy śmieciowej: żaden cel nie został w pełni zrealizowany.

https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/NIK-krytycznie-skutkach-ustawy-smieciowej-cen-nie-zrealizowany-1021.html