Wiosna ledwie się zaczęła, a już zostanie zakłócona! Niż “Hypatia” nadciąga nad Polskę

Nie zdążyliśmy się jeszcze nacieszyć ładną, wiosenną pogodą po świętach wielkanocnych a już zapowiada się gwałtowane załamanie pogody. Nad Polskę nadciąga niż “Hypatia” znad Skandynawii. Spowoduje on chwilowe pogorszenie pogody. Już dzisiejszej nocy spodziewać się można burz i silnie wiejących wiatrów.

IMiGW prognozuje, że w nocy ze środy na czwartek bezchmurnie będzie na wschodzie kraju, zaś w pozostałych częściach pojawi się zachmurzenie. Możliwe są przelotne opady deszczu i lokalne burze. Temperatura spadnie miejscami do 5 stopni. Synoptycy zwracają ponadto uwagę na silny wiatr. W rejonach górskich i podgórskich ma wiać z prędkością do 80 km/h. Także w czasie lokalnych burz możliwe są dość silne porywy.

Dodatkowo w czwartek w całym kraju będzie pochmurno. Najbardziej intensywne opady są przewidywane w rejonie Zatoki Gdańskiej. Intensywny deszcz spodziewany jest także w Małopolsce i na Podkarpaciu. Burze z kolei mogą występować w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, małopolskim, podkarpackim i lubelskim

Są jednak i dobre informacje. Po czwartkowym, jednodniowym załamaniu pogody, od piątku do minimum środy w całym kraju nastąpi zdecydowana poprawa aury i przez kilka dni w całym kraju nie zabraknie słońca.

Źródło:Super Express