Mniejsze zarobki parlamentarzystów. Internauci: „I kto jest debeściak?”

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ogłosił , że do Sejmu trafi projekt ustawy zakładający obniżenie o 20 proc. pensji posłów i senatorów, a także wprowadzenie limitów obniżających wynagrodzenia wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz szefów spółek Skarbu Państwa i komunalnych. W sieci błyskawicznie pojawiło się mnóstwo komentarzy. Tak jak można było się spodziewać, opozycja nie jest zadowolona ze słów prezesa PiS.

Kaczyński poinformował , że Komitet Polityczny PiS na jego wniosek ustalił, że zostanie złożony do laski marszałkowskiej projekt obniżenia o 20 proc. pensji poselskich. Dodatkowo – jak dodał prezes PiS – mają zostać “wprowadzone nowe limity obniżające” dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także dla ich zastępców. Kaczyński zapowiedział też, że zniesione zostaną “wszelkie dodatkowe, poza pensją, świadczenia, jeśli chodzi o kierownictwa spółek Skarbu Państwa”.

– Vox populi, vox dei – głos ludu, głos Boga. Jeśli społeczeństwo tego chce, a widać wyraźnie, że chce, to my się przychylamy do tej decyzji i będziemy w związku z tym ponosić finansowe straty, ale dla dobra ojczyzny, dla budowy przeświadczenia społeczeństwa, że polityka rzeczywiście nie jest dla bogacenia się, jest po to, żeby służyć dobru publicznemu

– powiedział Kaczyński.

Prezes PiS dodał, że ministrowie, którzy otrzymali nagrody przekażą je na cele społeczne, to dotyczy również byłych ministrów rządu Beaty Szydło. Poza tym, jak dodał Jarosław Kaczyński, ci posłowie, którzy nie zagłosują za obniżeniem poselskich pensji, nie trafią na listę wyborczą Prawa i Sprawiedliwości.

W sieci błyskawicznie zaczęto komentować decyzję kierownictwa PiS.

Źródło:www.niezalezna.pl