Hotel marzeń w kosmosie? Do 2021 roku nad naszymi głowami powstanie luksusowy obiekt

Chętni na coś KOSMICZNIE nietypowego? Dla wszystkich turystów, którzy dysponują naprawdę zasobnym portfelem, już za niecałe 4 lata swoje podwoje otworzy prawdopodobnie najbardziej niezwykły hotel na świecie. Co w nim wyjątkowego? Cóż, w sumie to chyba… wszystko. Ale po kolei.

Ambitne plany

Frank Bunger, dyrektor Orion Span, poinformował na konferencji Space 2.0 w Kalifornii, iż zaprojektowany przez nich luksusowy „hotel kosmiczny” do końca 2021 roku znajdzie się na orbicie i będzie gotowy przyjąć pierwszych turystów. Hotel, nazwany Aurora Station, pomieści jednocześnie sześć osób: czterech (majętnych) turystów oraz dwóch członków załogi. Znane są już wszystkie szczegóły związane z tym niezwykłym projektem.

Drogo, drożej, kosmos

Miejmy to już za sobą. Na jakie wydatki będą musieli przyszykować się potencjalni podróżnicy, którzy zapragną spędzić urlop w tym hotelu? Koszt 12-dniowego pobytu (w cenie oczywiście transport z Ziemi, zakwaterowanie, wyżywienie i powrót) to astronomiczna wręcz kwota 32 mln PLN (9,5 mln USD). Jak łatwo policzyć, „doba hotelowa” została wyceniona na 2,7 mln PLN. Przed wybraniem się do tego nietypowego hotelu, każdy chętny będzie musiał przejść specjalistyczne szkolenie w jednym z ośrodków w Stanach Zjednoczonych.

Hotel w kosmosie
Foto: Orion Span

Hotel będzie rozplanowany na powierzchni 13,3 m x 4,3 m. Podczas całego pobytu, goście będą przebywać w stanie nieważkości – to chyba jeden z największych „wabików”, który może przyciągnąć bogatych podróżników. Nie będzie też problemu z komunikacją – dzięki łączu internetowemu zostanie zachowany kontakt z rodziną i przyjaciółmi. Goście hotelowi będą mogli (oprócz podziwiania przestrzeni kosmicznej oraz naszej planety z góry) doświadczyć wszystkich aspektów życia, które do tej pory były domeną astronautów.

Co należy zrobić, aby zapisać się na listę oczekujących gości i mieć szansę na oglądanie średnio 16 wschodów i zachodów słońca dziennie? Wpłacić depozyt w wysokości 275 tys. PLN (80 tys. USD). Firma Orion Span chwali się, że zamówienia i rezerwacje już spływają.

Hotel w kosmosie
Foto: Twitter / arturaskerelis

Kierunek? Kosmos!

To nie jest pierwsza próba komercjalizacji lotów kosmicznych oraz planów związanych z budową tego typu obiektów na orbicie okołoziemskiej. Space Adventures wysłało jak dotąd 7 turystów kosmicznych na Międzynarodową Stację Kosmiczną za pomocą rosyjskich statków Sojuz. Pierwszym z nich był Dennis Tito w 2001 roku, ostatnim zaś Guy Laliberte, kanadyjski założyciel słynnego Cirque du Soleil.