SERYJNY PODPALACZ Z OKOLIC RADŁOWA SKAZANY

Fot. OSP Radłów

Seryjny podpalacz z okolic podtarnowskiego Radłowa skazany na 2 lat więzienia. Mężczyzna od kwietnia do czerwca ubiegłego roku podpalił cztery stodoły.

26-latek został zatrzymany przez policję niedługo po nieudanej próbie kolejnego podpalenia. Ogień został wtedy szybko zauważony i ugaszony. Jak już informowaliśmy w Radiu Kraków, sprawca, którym był mieszkaniec sąsiedniej wioski po zatrzymaniu tłumaczył, że podpalał dla odreagowania trudnej sytuacji życiowej.

“Sąd uznał oskarżonego za winnego zarzucanego mu czynu. Oskarżony został zobowiązany przez sąd do naprawienia szkody wyrządzonej pokrzywdzonym na łączną kwotę 200 tys. złotych, a także na rzecz uzbezpieczycieli, którzy wypłacali pokrzywdzonym odszkodowania. Tu sąd zasądził kwotę 118 tysięcy złotych” – mówi Radiu Kraków sędzia Kozioł.

Jak dodaje rzecznik sądu okręgowego w Tarnowie sędzia Tomasz Kozioł wyrok jest nieprawomocny.

Żródło: radiokrakow.pl/ (Bartek Maziarz/ew)