Powstaną wiersze o bł. Karolinie i prace plastyczne

Można już nadsyłać prace na XV Ogólnopolski Konkurs „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem”. W tym roku odbywa się od pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

– Celem konkursu jest przybliżenie postaci bł. Karoliny Kózkówny – dziewicy i męczennicy, jako wzoru w dzisiejszych czasach. Narzekamy, że młodzież ma mało autorytetów, a bł. Karolina jest takim wzorem dla małych dzieci, młodzieży i dla dorosłych. Ona pokazuje nam wartości ponadczasowe, które czerpała z Pisma Świętego – mówiła Jadwiga Bieś, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Woli Radłowskiej.

Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych.

Prace należy przesłać lub dostarczyć osobiście do 22 stycznia na adres:

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Woli Radłowskiej 67, 33 –133 Wał –Ruda.

Regulamin i kartę zgłoszeń można znaleźć na stronie internetowej szkoły www.zspwolaradlowska.pl.

Patronat nad konkursem objęło radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.