Uwaga na wysoką wodę

Wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych/3

W związku z prognozowanymi nadal intensywnymi, ciągłymi opadami deszczu w zalewach: Skawy, Raby, Dunajca, Ropy oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, spodziewane są wzrosty poziomu wody w górnej części strefy stanów średnich i do dolnej części strefy stanów wysokich. Lokalnie przekroczone zostaną stany ostrzegawcze – w szczególności w górnych częściach zalewni karpackich dopływów Wisły oraz na mniejszych ciekach na terenie województwa. Punktowo, w miejscu wystąpienia najbardziej intensywnych opadów deszczu, możliwe jest przekroczenie stanu alarmowego.
Ważność: od godz. 22:00 dnia 20.09.2017 r. do godz. 22:00 dnia 22.09.2017 r.
Informacja może ulec zmianie.

W związku z występującymi opadami deszczu informacje o stanie poziomów rzek można sprawdzać na stronie:

Zdjęcie:www.fakt.pl
http://monitor.pogodynka.pl/#station/hydro/150200170