Program „500+”. Od jutra można składać nowe wnioski

pieniadze-kasa-banknoty_19821484Od 1 sierpnia można składać wnioski o świadczenia z programu rządowego „Rodzina 500+” na okres obowiązujący od 1 października 2017 r. 

 

Przypomnijmy, że 30 września kończy się okres zasiłkowy pierwszych przyznanych świadczeń „500+” , a od 1 sierpnia będzie można składać wnioski na nowy okres zasiłkowy. Rodzice, którzy zrobią to w tym miesiącu mogą liczyć na to, że pieniądze trafią na ich konta już w październiku. Natomiast, jeśli wniosek zostanie złożony miesiąc później, czyli we wrześniu, to jego wypłata nastąpi najpóźniej do 30 listopada 2017 roku.

 

Poza tradycyjną metodą, czyli w siedzibach: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej urzędu miasta, czy wybranych placówkach oświatowych, wnioski o świadczenie wychowawcze można składać też przez Internet za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl oraz poprzez bankowość elektroniczną w wybranych bankach, a także poprzez system teleinformatyczny udostępniony przez Zakład  Ubezpieczeń Społecznych.

 

Na wnioski złożone na nowy okres świadczeniowy 2017/2018 przed 1 sierpnia będzie wydawana decyzja odmowna.  Druki wniosków będą dostępne od dzisiaj (31 lipca 2017 r.) z uwagi na wprowadzane do ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci zmiany przepisów prawnych.

Źródło: Tarnow.in