Velo Małopolska

Kolejną trasą jakiej budowie będziemy się przyglądać w tym roku to #VeloMetropolis, czyli małopolski odcinek #EuroVelo4. W dużej mierze jej przebieg pokrywa się z #WislanaTrasaRowerowa (której spora część jest jak już wiecie gotowa). Wkrótce natomiast pełną parą wystartują prace na 92-kilometrowym odcinku #EV4 od Woli Batorskiej, przez #Tarnów do m. Jodłówka Wałki (granica z woj. podkarpackim). Mapa z planowanym przebiegiem ☞ https://goo.gl/WWhFqS

Jak widzicie w sporej części ta trasa pobiegnie przez gotowe już fragmenty dróg publicznych (o małym natężeniu ruchu samochodowego) oraz dobrze znane chyba wszystkim rowerzystom fragmenty jak Żubrostrada w Puszczy Niepołomickiej, czy kładka w na Rabie w Mikluszowicach (patrz scenki z filmu ?, który jest taką krótką kompilacją z paru wypraw, bo tędy akurat biegnie nasza zwyczajowa “wylotówka rowerowa na wschód” 🙂.

Prace które będą wykonywane w 2017 r. przy EV4 będą polegały m.in.
✔ wybudowaniu DDR na wale przeciwpowodziowym rzeki Raby
✔ pospinaniu fragmentów dróg serwisowych, biegnących wzdłuż autostrady A4, tak żeby stworzyły spójną trasę do aż do Tarnowa.
✔ w samym Tarnowie trasa została wytyczono jako rozwiązanie tymczasowe (do roku 2020) przez centrum miasta oraz przewidziano wykonanie łącznika do dworca PKP. Docelowy przebieg trasy rowerowej EV4 został przewidziany do wytyczenia w ciągu północnej obwodnicy Tarnowa wzdłuż ulic Wyszyńskiego, Elektrycznej, Spokojnej i Błonie. Tymczasowy będzie również przejazd obecnym mostem nad Dunajcem (w ciągu drogi 1345K), bo w przyszłości pobiegnie ona wzdłuż planowanego odcinka łączącego strefą aktywności gospodarczej w Tarnowie z węzłem autostrady A4 w Wierzchosławicach
✔ zamiany istniejących chodników na drogi rowerowe/CPR
✔ budowa kładek nad rowami melioracyjnymi
✔ remonty niektórych dróg (tam gdzie są obecnie gruntówki będzie asfalt)
✔ wykonanie oznakowania

Zakończenie wszystkich prac planowane jest na listopad 2017.
Relacja z pierwszego objazdu tej trasy już wkrótce!

info :Velo Małopolska