Turniej Sztuki Recytatorskiej w Żabnie

poszukiwaniaMiejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie już po raz dziewiąty organizuje eliminacje powiatowe do Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „POSZUKIWANIA” 2016, które odbędą się 11 października 2016 roku.

Organizatorami turnieju są: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie – dla Powiatu Tarnowskiego, Dąbrowski Dom Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

W całości przedsięwzięcia uczestniczą dzieci i młodzież powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego i brzeskiego. Turniej, rozbudzając poczucie estetyki, ma na celu przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze, popularyzację literatury poprzez piękno słowa mówionego. Pozwala na realizację marzeń artystycznych dzieci i młodzieży, pomagając w odkrywaniu – poszukiwaniu ich zdolności i wrażliwości na otaczający świat i ludzi.

Zwycięzcy turnieju otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy oraz wezmą udział w finale międzypowiatowym w ŻABNIE. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Żabna – Stanisław Kusior oraz Starosta Tarnowski – Roman Łucarz.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w „Poszukiwaniach”. Zgłoszenia można nadsyłać na adres organizatora do 4 października 2016 roku.

Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie – tutaj.