Alma złożyła wniosek o upadłość. Pracę może stracić ponad 1 tys. osób

107367797Sieć handlowa ogłosiła, że będzie likwidować sklepy. Bez pracy może pozostać 1300 osób.

We komunikacie giełdowym, który ukazał się we środę po południu napisano, że spółka Alma Market planuje zwolnienie 1321 pracowników i w związku z tym przystąpiła do procedury zawiadomienia zakładowej organizacji związkowej, a następnie zawiadomienia urzędu pracy. Jako bezpośrednią przyczynę zwolnień grupowych firma podaje redukcję nierentownych placówek handlowych, a także zamiar ograniczenia zatrudnienia w centrali w związku ze zmniejszeniem skali działalności. W tej chwili w całej sieci pracuje 3100 osób.

Także wczoraj w Sądzie Rejonowym dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie VIII Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych, zarząd złożył wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku spółki. Wcześniej była mowa m.in. o restrukturyzacji i poprawie rentowności sklepów.

Z informacji podanych na stronie Almy wynika, że tej chwili w Małopolsce pod jej szyldem działa 11 marketów i sklepów. Większość-w Krakowie. W całym kraju jest ich ponad 40.

Na razie firma nie komentuje sprawy, jak udało nam się dowiedzieć, prawnicy spółki przygotowują oświadczenie, które ma zostać ogłoszone dziś.

Źródło:Nasze Miasto.pl