Zabita w Niemczech Polka pochodziła z Dąbrowy Tarnowskiej

Pochodząca zd9dc2639c66c80d45027dd25b0eecb70 Dąbrowy Tarnowskiej (woj. małopolskie) Polka mieszkała w Niemczech od roku. Z rodzinnej miejscowości wyjechała po rozwodzie. Początki nie były łatwe. Jolanta pracowała jako sprzątaczka, mieszkała kątem u nowo poznanej przyjaciółki. Trzy miesiące temu zaczęło się jej układać. Znalazła stała pracę w barze w Mangal Kebap jako pomoc kuchenna. W Polsce zostawiła czworo dzieci. Troje starszych (19, 22 i 23 lata) już się usamodzielniło. Najmłodsza 8-letnia córka miała niedługo dołączyć do mamy. W niedzielę Jolanta K. wróciła do Reutlingen po wizycie w Polsce.

Muhamed – 21-letni uchodźca z Syrii – w Niemczech był od półtora roku. Nie miał pracy. Przychodził do baru, bo spotykało się tu wielu Syryjczyków. Odkąd Jolanta K. zaczęła tam pracować, Muhamed wyraźnie sobie ją upodobał. Kobieta odrzucała końskie zaloty Syryjczyka a pracownicy baru przeganiali chłopaka i zamykali przed nim drzwi, bo był „dziwny”.

W niedzielę ok. 16.30 Muhamed uzbrojony w ogromną maczetę zakradł się do baru od zaplecza. Zaatakował Jolantę. W ślepej furii zaczął ciąć maczetą. Kobieta próbowała się ratować ucieczką. Na progu baru Muhamed zadał Jolancie K. ostatni cios. W miejscu, gdzie upadła, mieszkańcy Reutlingen składają kwiaty i palą znicze.

Do Reutlingen mają przyjechać dzieci zamordowanej. Muszą rozpoznać ciało mamy.

– Jesteśmy w kontakcie z rodziną zamordowanej. Jako MSZ oferujemy im wszelką pomoc – Rafał Sobczak, dyrektor biura prasowego MSZ.

Na sobotę, 30 lipca Polacy z Reutlingen zapowiedzieli marsz milczenia.

Źródło: Fakt.pl