Nowi kapłani w parafiach ! Początek zmian personalnych w diecezji

f5f09ca4483af6d82250f6e147b92681_LNowi kapłani diecezji tarnowskiej poznali swoje pierwsze parafie. Nominacje wręczył duchownym biskup tarnowski Andrzej Jeż. Na początku pracy duszpasterskiej, dziewiętnastu księży trafi do mniejszych parafii – mówi ks. dr hab. Robert Kantor, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Pierwsze parafie są to generalnie mniejsze wspólnoty liczące do dwóch, trzech tysięcy wiernych. Każda pierwsza parafia jest zawsze tą szczególną i zawsze mile się ją wspomina. Później wszelkie odniesienia są czynione do pierwszej placówki, gdzie możemy bardzo wiele się nauczyć od proboszcza i różnych grup parafialnych” – dodaje ks. Kantor.

Nowi kapłani rozpoczną pracę duszpasterską m.in. w parafiach: Brzeźnica k. Dębicy, Iwkowa, Męcina, Podegrodzie, Pogórska Wola, Porąbka Uszewska, Stary Sącz – parafia św. Elżbiety oraz Tylicz, Tylmanowa, Wojnicz i Żabno.

Księża neoprezbiterzy w parafiach pojawią się 27 sierpnia, natomiast stanowisko wikariusza parafialnego obejmą z dniem 1 września.

Nominacje dla neoprezbiterów to początek zmian personalnych w diecezji. W tym roku ma być ich ponad sto.

Wielu kapłanów uda się na misje i na inne zagraniczne placówki duszpasterskie, a niektórzy rozpoczną studia. Starsi i chorzy księża proszą o przejście na emeryturę. Stąd wynikają zmiany” – podkreśla kanclerz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Parafie dla neoprezbiterów 2016

1 Brzeźnica k. Dębicy – Ks. Piotr Świerczek

2 Grabno – Ks. Mateusz Norek

3 Iwkowa- Ks. Wojciech Cabak

4 Jadowniki- Ks. Norbert Sadko

5 Kamienica- Ks. Antoni Król

6 Męcina- Ks. Krzysztof Dyrlik

7 Podegrodzie- Ks. Kamil Pawlik

8 Pogórska Wola- Ks. Oskar Leśniak

9 Porąbka Uszewska – Ks. Michał Sapalski

10 Przecław – Ks. Łukasz Pietrzak

11 Rzuchowa – Ks. Piotr Wąż

12 Stary Sącz św. Elżbiety – Ks. Tomasz Chrupek

13 Stary Wiśnicz – Ks. Fabian Grębski

14 Tylicz – Ks. Piotr Pietrucha

15 Tylmanowa – Ks. Roman Hopej

16 Uszew – Ks. Karol Góra

17 Wojakowa – Ks. Jan Maciuszek

18 Wojnicz – Ks. Jarosław Gomułka

19 Żabno – Ks. Dawid Włodarczyk

Materiały: diecezja.tarnow.pl