Termalica wygrywa z Legią

12798891_504177639770183_7163013294228414332_nWarszawiacy w szoku. 3-0 w Niecieczy. Piotr Mandrysz: Jestem dumny z chłopaków

Legia przegrała w Niecieczy z Termaliką Bruk-Bet 0:3. I to przy kilka zmarnowanych przez gospodarzy „setkach”…Bramki dla gospodarzy:
1:0 – Wojciech Kędziora 35′
2:0 – Patrik Misak 52′
3:0 – Dawid Plizga 90+3′

Na konferencji prasowej Piotr Mandrysz powiedział:

Dziś to spotkanie kosztowało mnie może  dwa lata. To dla nas było niezmiernie trudne spotkanie. Legia zdecydowanie przeważała nad nami jeżeli chodzi o operowanie piłką. Nie mogliśmy grać naszej piłki, bo rywal wysoko grał. Mniejsze umiejętności piłkarskie nadrobiliśmy walecznością i graniem blisko siebie. To był jedyny sposób, żeby przeciwstawić się rywalowi. Trzeba było mieć trochę szczęścia. Do nas uśmiechnęło się przy pierwszej bramce. Nieporozumienie stopera z bramkarzem wykorzystał Wojciech Kędziora, który ostatnio strzela jak z karabinu maszynowego. Ta bramka dodała wiary chłopcom, że w spotkaniu z zespołem, który wiosną stracił jednego gola i wygrał wszystkie mecze, można powalczyć. Po przerwie bardzo dobra akcja Sebastiana Ziajki i Dalibora Plevy zakończyła się dobrym dośrodkowaniem i golem Patrika Misaka. Prowadząc dwoma bramkami mogliśmy pozwolić sobie na spokój. Rywal rzucił się na nas i nadziewał się na kontry. Wyprowadziliśmy ich cztery, co ostatecznie doprowadziło do zdobycia przez nas trzeciego gola w doliczonym czasie gry. Zapisaliśmy się w historii polskiej piłki. W tym sezonie mamy lepszy bilans meczów bezpośrednich z Legią. Jestem dumny z chłopaków. To zwycięstwo doda im wiary przed kolejnymi spotkaniami.

Tekst: Tarnow.in ,Zdjęcie: Facebook 🙂