Wreszcie zapłacimy kartą na poczcie. 8,5 tys. terminali

z16343408Q,Odnowiona-placowka-Poczty-Polskiej-w-gdanskiej-dziPKO Bank Polski obsłuży płatności bezgotówkowe w placówkach Poczty Polskiej. Kartą będzie można zapłacić za rachunki czy przesyłki paczek.
Konsorcjum PKO Banku Polskiego i firmy eService zajmującej się płatnościami online wygrało przetarg na obsługę kart płatniczych w placówkach Poczty Polskiej. W całej Polsce zainstaluje 8,5 tysiąca terminali płatniczych (POS), na których – poza akceptacją kart – dostępne będą usługi wypłaty gotówki oraz doładowań telefonów komórkowych. Tym samym klienci Poczty Polskiej jeszcze w 2016 roku będą mogli kartą opłacić rachunki, zapłacić za przesyłki paczek, znaczki pocztowe czy koperty.

– Rozwój bankowości elektronicznej i płatności bezgotówkowych to priorytety strategiczne PKO Banku Polskiego w ostatnich latach. Są to usługi tańsze niż tradycyjne oraz umożliwiają większą wygodę i wzrost satysfakcji klientów – mówi cytowany w komunikacie Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Banku Polskiego. PKO współpracuje z Pocztą Polską m.in. w obsłudze bankowej. Poczta i Bank są także akcjonariuszami Banku Pocztowego.

Poczta Polska od kilku lat stara się unowocześnić. Od początku 2013 r. kolos modernizuje swoje placówki i otwiera nowe w lokalizacjach, gdzie jest klient, czyli m.in. w centrach handlowych. Dotyczy to nie tylko dużych miast, takich jak Warszawa, Poznań, Łódź czy Gdańsk, ale także tych mniejszych, jak Kielce,Radom czy Olsztyn.

Poczta Polska razem z PKO BP są właścicielami Banku Pocztowego (PKO BP ma 25 proc. akcji tej instytucji.) To niewielki bank na tle branży: ma 1,4 mln klientów. Jeszcze przed rokiem Poczta razem z PKO BP snuły plany, aby wprowadzić Bank Pocztowy na giełdę. Jednak kiepska koniunktura na rynkach i zmiana władzy po wyborach parlamentarnych przekreśliły te plany.

Jeszcze wcześniej, bo w 2012 r., PKO BP miał plany odkupienia Banku Pocztowego. Oferta spotkała się jednak z odmową zarządu Poczty. – Utrzymanie Banku Pocztowego maksymalizuje wartość dla skarbu państwa w aspekcie finansowym, społecznym i cywilizacyjnym – głosiła odpowiedź Poczty.

Źródło: wyborcza.biz