Propozycje na weekend

12541161_1020117714716738_5927895960740061700_nBędzie górsko, koncertowo, kinowo i teatralnie. Tak zapowiada się nadchodzący weekend w mieście.

Piątek

Festiwal Górnolotni już po raz trzeci zawita do Centrum Sztuki Mościce. Miłośnicy gór będą mogli wysłuchać prelekcji podróżników oraz obejrzeć filmy o ludziach, którym niestraszne są wyzwania i zmagania z żywiołem. Na inaugurację wydarzenia zaplanowano film Darka Załuskiego „No ski no fun” oraz spotkanie z Łukaszem Superganem. Początek o 19.

Sobota

W sobotę w ramach „Górnolotnych” spotkanie w iście górskim klimacie. Będzie można porozmawiać m.in. Andrzejem Marciszem, Bogumiłem Słamą i Mieczysławem Bienkiem, wspinaczami, taternikami i himalaistami o ich największych wyzwaniach, walkach z górami, życiu w drodze i na przełęczach. Spotkania rozpoczną się o 15:30.

Na deskach „Solskiego” w sobotę zaprezentowany zostanie spektakl z repertuaru Teatru im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa. On jest nią oczarowany od pierwszego wejrzenia, ona nim – trochę mniej. Ścieżki Buda i Molly krzyżują się co jakiś czas, jednak dopiero w momencie pogrzebu męża Molly ich znajomość może się przerodzić w realny związek. Komedia oczarowuje miłosnymi perypetiami, uwodzi humorem oraz zadaje istotne pytanie: czy ludziom w dojrzałym wieku wypada jeszcze myśleć o miłości? Sztukę „Old love” zaplanowano o godz. 18.00.

Niedziela

W niedzielę „Górnolotni” przeniosą uczestników do himalajskich impresji i konfrontacji. Nie zabraknie także gościa specjalnego tegorocznej edycji: Steph Davis. Start wydarzenia o 15:00.

O godz. 20.30 zaplanowano projekcję nowego obrazu uznanego twórcy filmów górskich Alastaira Lee -„Citadel”. Kamera podąża za dwójką brytyjskich alpinistów Mattem Hellikerem i Jonem Bracey’em podczas ich wyprawy na dziką Alaskę. Zespół obrał za cel północno-zachodnią grań szczytu The Citadel, zagubionego gdzieś w odległym Paśmie Neacola. Wyjątkowe ujęcia, dbałość zarówno o rozmach, jak i detale (po raz pierwszy do nagrania filmu górskiego użyto kamery 4K) – to wszystko sprawia, że Citadel będzie wielką gratką dla miłośników czystego alpejskiego wspinania.

Opowieść o dojrzałej kobiecie, która pod wpływem życiowych zawirowań odkrywa, co jest dla niej najważniejsze będzie można zobaczyć w ramach kolejnej odsłony „Cinemarzenie”. Seans rozpocznie się w Kinie Marzenie tradycyjnie o godz. 16.00.

Koncert Michała Książka promujący płytę „JUTRO” oraz spotkanie z Krzysztofem Jackowskim – najsłynniejszym polskim jasnowidzem to wydarzenie bez precedensu w skali całego kraju.  Tarnowski artysta zainspirowany postacią słynnego jasnowidza stworzył płytę, która prowokuje odbiorców do uświadomienia sobie istnienia alternatywnej rzeczywistości w opozycji do bezrefleksyjnego modelu życia. Czy faktycznie? Odpowiedź będzie można uzyskać w tarnowskim teatrze o godz. 18.30.

(ks)

Źródło – www.tarnow.pl