Obchody Święta Niepodległości w Tarnowie. SPRAWDŹ

aa33518631ca69f1ffd18de6670f3843_wideŚwiętowanie rocznicy odzyskania niepodległości w Tarnowie rozpocznie się już we wtorek. Na 10 listopada zaplanowano na tarnowskim Rynku Piknik Niepodległościowy. Rozpocznie się o 15.00. W programie przewidziano m.in. pokazy grup rekonstrukcyjnych, koncert Old Boys Band i wspólne biesiadowanie przy grochówce i bigosie.

Tego samego dnia odbędzie się również Listopadowa Noc Filmowa, w ramach której wyświetlone zostaną polskie projekcje. W namiocie na Rynku będzie można obejrzeć takie filmy jak „Pilecki” i „Miasto 44”. O godz. 19 w Centrum Sztuki Mościce rozpocznie się koncert zespołu Kwadrofonik połączony z wręczeniem Orłów Niepodległości.

Na 11 listopada zaplanowano inscenizację „Zdobycie odwachu CK armii przez POW’iaków” na terenie przy cmentarzu w Mościcach. W tym samym czasie, tj. o godz. 11, odbędzie się XX Bieg Sokołów w Parku Strzeleckim.

Oficjalną część obchodów w związku z 97. rocznicą Odzyskania Niepodległości w Tarnowie rozpocznie 11 listopada msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 15 w tarnowskiej katedrze. Półtorej godziny później pod Grobem Nieznanego Żołnierza odbędą się uroczystości patriotyczne. Obchody zakończy wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych pod Teatrem im. Solskiego o godz. 17.30. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą flag.

Źródło: Radio Kraków , Fot. Paweł Krawczyk