Zabawa: mężczyźni przybędą do sanktuarium bł. Karoliny

zabawa-563x353Pielgrzymka mężczyzn przybędzie 18 października do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Ta propozycja wspólnej modlitwy jest skierowana do mężczyzn w każdym wieku.

Pielgrzymka rozpocznie się w Wał Rudzie, gdzie o godz. 15.00 będzie Droga Krzyżowa śladami męczeństwa bł. Karoliny z rozważaniami przygotowanymi przez ruch Mężczyzn św. Józefa z Tarnowa. Następnie w kościele w Zabawie o godz. 17.30 odbędzie się konferencja Donalda Turbitta z USA, przewodniczącego międzynarodowego ruchu Mężczyzn św. Józefa. Około godz. 18.15 rozpocznie się Eucharystia w intencji wszystkich mężczyzn.

Na pielgrzymkę zaprasza Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, Katolicka Wspólnota – Mężczyźni Św. Józefa z Tarnowa i Sanktuarium Błogosławionej Karoliny w Zabawie.

Organizatorzy pisząc o idei pielgrzymki podkreślają, że na drodze męczeństwa bł. Karoliny wielu mężczyzn zawiodło. Począwszy od żołnierza – oprawcy, który powinien bronić czci dziewczyny, a nie być zagrożeniem. Poprzez ojca Karoliny, który w swoim lęku o pozostałe dzieci i być może o siebie samego, nie stanął odważnie w obronie córki. Jak również poprzez młodych chłopców, którzy biernie przypatrywali się drodze męczeństwa Karoliny i w żaden sposób nie zareagowali. W końcu także lokalne społeczeństwo, zwłaszcza mężczyźni, którzy nie podjęli poszukiwań zaginionej dziewczyny.
Te okoliczności pokazują, jak w krzywym zwierciadle, konieczność właściwej formacji mężczyzn. Stąd wybór sanktuarium na miejsce, w którym mężczyźni i ojcowie będą mogli otrzymywać duchowe wsparcie i budować właściwe męskie postawy.

Źródło: RDN Małopolska Foto: www.mlodzidlamlodych.pl