Zmarł najbogatszy Polak – Jan Kulczyk nie żyje

694151015531438155457Jan Kulczyk nie żyje – informację o śmierci najbogatszego Polaka podał Kulczyk Holding. Nieznana na razie jest przyczyna zgonu.

Jan Kulczyk miał 65 lat – zmarł dzisiaj w nocy. Jak podaje TVN24: do śmierci doszło “w wyniku powikłań pooperacyjnych” .

Z kolei “Gazety Wyborczej” podała, że Kulczyk zmarł w Wiedniu: ” miał to być “drobny zabieg kardiologiczny”, a przedsiębiorca jeszcze dzisiaj miał zostać wypisany ze szpitala”.

Kulczyk był właścicielem przedsiębiorstwa Kulczyk Holding, z siedzibą w Warszawie i międzynarodowej grupy inwestycyjnej Kulczyk Investments z siedzibą w Luksemburgu oraz biurami w Dubaju, Londynie i Kijowie.

Inwestycje Kulczyka zbudzały wiele emocji i kontrowersji – zwłaszcza te przeprowadzane ze Skarbem Państwa. Ostatnio jednak biznesmen z Poznania często wymieniany był w kontekście afery podsłuchowej. Nagrana rzekomo została jego rozmowy m.in. Pawłem Grasiem i Krzysztofem Kwiatkowskim. Taśmy – według nieoficjalnych informacji – miały pojawić się przed zbliżającymi się wyborami.

źródło: niezależna.pl