ZMIANY W PARKOWANIU W TARNOWIE

znaki-drogowe-parking_255Od 1 czerwca wejdą nowe przepisy o parkowaniu w Tarnowie. Zostały przyjęte niektóre pomysły prezydenta Romana Ciepieli oraz wiele wniosków radnego Jacka Łabno (PiS)  i Jakuba Kwaśnego.

Radni jeszcze w maju zdecydowali, że od 1 czerwca opłaty za postój w centrum Tarnowa będą pobierane od 9 do 16 i nie będą pobierane opłaty za parkowanie w soboty.

W Tarnowie staną parkomaty, dzięki którym przez godzinę będzie można parkować przy nich za darmo. Jak informuje urząd miejski, będą to miejsca przy ul. Nowej, ul. J. Piłsudskiego, ul Szpitalnej, czy ul. M. Curie Skłodowskiej, ul. T. Kościuszki (na odcinku od ul. K. Pułaskiego do ul. W. Reymonta) oraz ul. E. Goldhammera (od ul. Wałowej do ul. A. Mickiewicza). W parkomacie należy wpisać na klawiaturze numer rejestracyjny pojazdu, odebrać „zerowy bilet” i umieścić go za przednią szybą pojazdu.

Powiększono też strefę płatnego parkowania o ul. Dworcową oraz T. Kościuszki na odcinku od ul. Pułaskiego do Reymonta, choć tam, jak wyżej wspomniano, będzie darmowa godzina. Nie podniesiono też kwoty abonamentu B, ale parkowanie musi odbywać się poza głównymi ulicami.

Od czerwca mieszkańcy strefy będą mogli parkować samochody już nie tylko na jednej ulicy, ale na dwóch obok miejsca zameldowania. Tarnowianie będą mogli otrzymać abonament na dwa samochody, a nie jak dotąd, na jeden.

Źródło: ryglice-okolice.pl