Mają 750 mieszkańców i od dziś ekstraklasę. Nieciecza awansowała!

11391104_980996821940294_650079796672717965_nTo, co nie udało się Termalice Bruk-Bet Nieciecza w ostatnich latach, powiodło się w tym roku. Drużyna z liczącej 750 mieszkańców miejscowości awansowała do T-Mobile Ekstraklasy na kolejkę przed zakończeniem sezonu w I lidze.

Piąte, trzecie i ponownie piąte miejsce. Tak kończyły się ostatnie trzy sezony dla piłkarzy z małej Niecieczy (wioska w Małopolsce). Chociaż Termalica do I ligi awansowała niedawno, bo w 2010 roku, to aspiracje na najwyższą klasę rozgrywkową miała szybko. Dzięki hojnemu, ale i racjonalnemu sponsorowi (firmie wytwarzającej wyroby betonowe) do Niecieczy zaczęli napływać doświadczeni piłkarze i trenerzy.

Awansu w kolejnych latach byli blisko, ale końcówki sezonu niecieczanie mieli fatalne. Ostatecznie m.in po Duszanie Radolskim czyKazimierzu Moskalu dopiero Piotr Mandrysz dokonał tego, o czym od kilku lat marzyła prężnie działająca prezes klubu Danuta Witkowska.

Termalica awansuje, Pogoń w strefie spadkowej

Awans ekipie z Niecieczy zapewniło sobotnie zwycięstwo 2:0 z Pogonią Siedlce. Dwa gole w tym meczu strzelił Emil Drozdowicz, który zapisał na swoim koncie 15 i 16 trafienie w sezonie.

Napastnik, który w Niecieczy gra od 2011 roku, mógł zdobyć nawet hat-tricka, ale w znakomitej sytuacji trafił w poprzeczkę. Porażka z wiceliderem rozgrywek dla Pogoni Siedlce oznacza trudną sytuację. Pogoń ma punkt straty do GKS Tychy i miejsca dającego prawo gry w barażu o utrzymanie. Na swoje szczęście trzy “oczka” już mogą sobie dodać, bo od zdegradowanej Floty dostaną walkowera. Teraz muszą liczyć na to, że tyszanie nie wygrają w Ząbkach.

Kibice z Niecieczy po dopisaniu sobie trzech punktów śpiewali za to “Dziś I ligo żegnamy was, na ekstraklasę już przyszedł czas”

Ekstraklasa będzie, ale w Krakowie

Termalica, która posiada mały stadion mogący pomieścić nieco ponad 2 tys. kibiców, nie będzie mogła rozgrywać na nim meczów w ekstraklasie (zbyt mało miejsc siedzących).

Działacze Niecieczy otrzymali jednak niedawno od PZPN licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej, pod określonymi warunkami. Będą mogli w niej grać m.in. z nadzorem infrastrukturalnym.

Nadzór infrastrukturalny nałożono w związku z dostosowywaniem obiektu w Niecieczy do wymogów ekstraklasy oraz ze zgłoszeniem stadionu zastępczego – Hutnika Kraków. To właśnie tam będą musieli jeździć kibice Termaliki na mecze z Legią, Lechem czy… Wisłą. W tym czasie w Niecieczy będą trwały prace modernizacyjne, które rozpoczną się już w czerwcu.

Nadzór prawny ma na celu monitorowanie dokończenia przejęcia sekcji piłki nożnej stowarzyszenia Termalica Bruk-Bet Nieciecza przez Spółkę Akcyjną Termalica Bruk-Bet Nieciecza, zaś finansowy zobowiązuje klub do dostarczenia łącznego sprawozdania finansowego Stowarzyszenia Termalica Bruk-Bet oraz Bruk-Bet sp. z o.o. – poinformowano w komunikacie PZPN.