Mieszkańcy pytają: Co nas czeka w najbliższej przyszłości?

Outlook-address-book-300x282Pojawiają się informacje, że kolejna gmina musi borykać się z konsekwencjami złych lub błędnych decyzji włodarzy. Pisaliśmy o Wierzchosławicach gdzie nieprzemyślane decyzje doprowadziły gminę na skraj bankructwa. Radio RDN donosi że kolejną gmina z kłopotami jest Lisia Góra. W artykule pt.

Samorząd Lisiej Góry musi zwrócić dotację

Gmina Lisia Góra będzie musiała zwrócić dotację na budowę kanalizacji w Brniu – powiedział na antenie RDN, wójt Arkadiusz Mikuła. Tarnowski sąd wydał niekorzystny dla samorządu wyrok.

Przypomnijmy, że chodzi o inwestycję która była prowadzona za kadencji poprzedniego wójta Stanisława Wolaka. Zdaniem sądu zadanie publiczne zostało podzielone niezgodnie z prawem. – Będziemy musieli zwrócić prawie dwa miliony złotych – dodaje wójt Mikuła. – Tu chodzi o kwotę blisko 1,2 milionów złotych, plus ewentualne odsetki karne. Całość to będzie około 2 miliony złotych. Znaliśmy sytuację, więc częściowo na tę sytuację zabezpieczyliśmy budżet.

Jeżeli trzeba będzie oddać tak dużą kwotę, ucierpieć mogą tegoroczne inwestycje w gminie. – Mieliśmy duże możliwości rozpocząć duże i ciekawe inwestycje. Można tu wyróżnić budowę sali gimnastycznej przy jednej ze szkół podstawowych w gminie. Jednak teraz musimy sprawdzić, czy będziemy mogli sobie na to pozwolić – podkreśla wójt Lisiej Góry

Obecnie samorząd gminy Lisia Góra czeka na pisemne uzasadnienie wyroku tarnowskiego sądu.

Konsekwencje złych decyzji na samym końcu ponoszą zawsze mieszkańcy.