XV akcja honorowego krwiodawstwa w Starostwie Powiatowym w Tarnowie

krewwwKlub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie informuje, iż 5 lutego 2015 roku (czwartek) w godz. od 8:00 do 12:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie, ul. Narutowicza 38, odbędzie się XV akcja honorowego krwiodawstwa. Po raz pierwszy podczas akcji będzie również możliwość zostania dawcą szpiku kostnego.

Rejestraca jest przewidziana w godzinach od 8.00 do 11.00.

Oddając krew pomagamy osobom potrzebującym, które przechodzą niejednokrotnie ciężkie operacje w wyniku wypadku lub choroby. Dajmy przykład solidarności i ofiarności.

Równocześnie informujemy o możliwości zostania w tym dniu dawcą szpiku kostnego. Bowiem podczas akcji będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku do bazy Fundacji DKMS.

PAMIĘTAJ! Każdy potencjalny dawca może być zarejestrowany tylko w jednej bazie. Jeżeli jesteś już zarejestrowany, prosimy nie rejestruj się ponownie.

– W imieniu członków Klubu HDK przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie zapraszam do oddania krwi osoby zdrowe w wieku od 18 do 65 lat oraz do rejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku osoby w wieku od 18 do 55 lat – zachęcaJacek Hudyma, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego, który pełni obecnie funkcję Prezesa Klubu.

W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz tłustych posiłków.

Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego.

Honorowemu dawcy krwi  przysługuje:
– zwolnienie od pracy w dniu oddania krwi,
– zwrot utraconego zarobku,
– posiłek regeneracyjny,
– prawo do bezpłatnego badania grupy krwi.

Założycielem Klubu HDK przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie był Wicestarosta Mirosław Banach, Prezes Klubu w latach 2009-2014. Obecnie Klub posiada 60 członków.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY wszystkich chętnych do wzięcia udziału.

Źródło: www.powiat.okay.pl