Zakończenie warsztatów i wernisaż w Placówce Wsparcia Dziennego

10171772_809769165750736_8216312458342097829_nDobiegły końca Warsztaty twórczego radzenia sobie ze stresem – „Wrzuć na luz”, dofinansowane ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – „Małopolska lokalnie”. Dla dzieci i młodzieży uczestniczącej w warsztatach przygotowano zajęcia profilaktyczno- edukacyjne, plastyczno-artystyczne, sportowo-rekreacyjne oraz audycje muzyczne. W toku zajęć wychowankowie wypracowali własne metody radzenia sobie ze stresem, uczyli się jak kontrolować swoje zachowanie w sytuacjach stresowych i uruchamiali najgłębsze pokłady swojej wyobraźni i kreatywności. Efektem tego ostatniego były piękne prace artystyczne z wykorzystaniem metod zdobienia przedmiotów – prace malarskie, zdobione świece, aniołki, mydełka  czy szkatuły. Warsztaty zwieńczone zostały niespodzianką- wycieczką na „Ścieżkę przyrodniczo- edukacyjną  Lasy Wierzchosławickie”.

Wychowankowie przeszli ścieżkę z panem leśnikiem mgr inż. Mateuszem Dydyńskim, który wyczerpująco odpowiedział na wszystkie pytania (od tych prostszych po te całkiem abstrakcyjne), by w końcu usiąść przy wspólnym ognisku. Twórczość wychowanków  zaprezentowana została podczas spotkania słowno- muzycznego w dniu 14 X, który swą obecnością uświetniła Pani Maria Bober – autorka recitalu o bł. Karolinie, zamieszkała na stałe w Niemczech wraz z zespołem – instrumenty klawiszowe – Piotr Niedojadło, saksofon-Grzegorz Pęcak. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów – przybyli rodzice, władze miasta, przedstawiciele pomocy społecznej i lokalnych szkół, a w końcu najbardziej upragnieni goście – dzieci i młodzież. W trakcie wyjątkowo wzruszającego spotkania odkryliśmy wiele pasji i talentów u naszych dzieci. Filipek w snach gasi potężne pożary, Gabrysia będzie piosenkarką a Kacper został najlepszym mówcą wieczoru. Były prezenty, kwiaty, emocje….Ten wspólny wieczór uświadomił nam dorosłym jak wiele musimy wymagać od siebie i jak wielkim szacunkiem i miłością trzeba otaczać dzieci, dzieciom zaś jak bardzo wyjątkowym jest każde z nich.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, Wasza obecność dodaje sił i wiary, że to do czego dążymy się spełnia, a „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” J. Korczak

Kierownik PWD w Radłowie

mgr Edyta Kożuch

Źródło : www.gminaradlow.pl