Starosta Tarnowski Roman Łucarz spotkał się z mistrzem World Carp Classic

Starosta Tarnowski Roman Łucarz spotkał się z mistrzem World Carp Classic. Gabriel Starzec jest mieszkańcem Żabna i wraz z kolegami z teamu Baitbox zdobył trofeum najbardziej prestiżowych wędkarskich zawodów karpiowych, które odbyły się na jeziorem Bolsena we Włoszech.

Członkami teamu Baitbox są Andrzej Walczak, Krzysztof Charmuszko oraz Gabriel Starzec.Zwycięstwo w zawodach zawdzięczają złowieniu 20 karpi o łącznej wadze 204,1 kg. To drugi taki sukces w historii tego zespołu.

DSC_0017 (Kopiowanie)Jak podkreśla Gabriel Starzec w wywiadzie dla czasopisma branżowego „Świat Karpia”: –Pasję do wędkarstwa zaszczepił we mnie wujek, jako kilkuletni chłopiec brałem udział w wyprawach na okoliczne stawy, łowiliśmy ryby również nocą. Łowieniem karpi zajmuję się od pięciu lat i coraz bardziej zagłębiam się w tajniki tego sportu.

– Na co dzień w życiu zawodowym podejmuję różne wyzwania i dokładam wszelkich starań, by ich realizacja przebiegła wzorowo, a wymaga to dużego zaangażowania. Tak samo jest u mnie w wędkarstwie, jak już coś robię, to staram się to robić na 100%. DSC_0010 (Kopiowanie)Dlatego mój cel w wędkarstwie to „być dobrym”. Dzięki szczęściu i ciężkiej pracy czasami przenosi się to na sukces w zawodach wędkarskich i tak było również na WCC – mówił Gabriel Starzec.Starosta Tarnowski Roman Łucarz pogratulował mistrzowi sukcesu, wręczając okolicznościowy dyplom oraz zestaw upominków. Z kolei Gabriel Starzec przekazał Romanowi Łucarzowi pamiątkowe zdjęcie zwycięskiego temu z ceremonii odegrania polskiego hymnu państwowego.

Źródło : www.miastoiludzie.pl