Kierunki kształcenia “na życzenie” przedsiębiorców

Bez tytułuKierunki kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych w Powiecie Tarnowskim zależeć będą w dużej mierze od lokalnych przedsiębiorców, którzy będą formułowali postulaty jakich pracowników potrzebują.

Na początek Starosta Tarnowski Roman Łucarz podjął rozmowy z przedsiębiorcami w Gminie Żabno. Pierwsze spotkanie odbyło się firmie COMiBUD, która specjalizuje się w produkcji i montażu konstrukcji stalowych. Jej prezesem jest Ryszard Utrata, a znajduje się w prężnie rozwijającej się strefie biznesowej w Niedomicach, powstałej po upadku Niedomickich Zakładów Celulozy.

– Chodzi o to, aby w porozumieniu z przedsiębiorcami ustalać niektóre kierunki kształcenia w naszych szkołach. Będą określać, na pracowników jakich specjalności jest zapotrzebowanie i jakich są w stanie zatrudnić. Na ostatnim spotkaniu dowiedziałem się, że na rynku brakuje na przykład spawaczy – mówi Starosta Łucarz.

Współpraca obejmować ma również praktyki uczniów w lokalnych firmach i zakładach pracy.

– Musimy tak przebranżowić szkoły, aby kształciły dla potrzeb rynku i absolwenci mogli tutaj znaleźć pracę. Wkrótce w tej sprawie będę chciał się spotkać również z przedsiębiorcami z innych części Powiatu Tarnowskiego – dodaje Starosta.

Źródłó : www.powiat.okay.pl