Kamil Golonka – Wywiad z kandydatem na radnego gminy Radłów

DSCN0462

1.Młodzi ludzie niechętnie angażują się w działania polityczne/samorządowe u Ciebie jest odwrotnie .Od czego to się zaczęło?

 

Zgadza się. Osobiście uważam, że problem polega na nieuświadomieniu młodzieży jakie mają możliwości do zaangażowania się w życie publiczne. U mnie wszystko zapoczątkowało się od funkcji Przewodniczącego Szkoły w Woli Radłowskiej, lecz dopiero w Tarnowie nabyłem większego doświadczenia dzięki dostaniu się do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie gdzie obecnie zasiadam w Prezydium Rady i pełnię funkcje sekretarza.

 
2. Dlaczego zaangażowałeś się w działania Młodzieżowej Radzie Miejskiej?

 

W działania Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie zaangażowałem się, ponieważ stwierdziłem że jest to spora dawka doświadczenia warta poświęcania czasu osobistego, którą w przyszłości będzie można wykorzystać na rzecz dobra lokalnego. Moje przemyślenia potwierdziły się tym, że w zbliżających się wyborach samorządowych będę ubiegać się o funkcje radnego Miasta i Gminy Radłów.

 
3. Z jakiego ramienia startujesz i dlaczego?

 

Startuje z ramienia komitetu partyjnego Prawo i Sprawiedliwość. Obecnie zasiadam w zarządzie Forum Młodych PiS w Tarnowie. Kandyduje z tego komitetu, ponieważ w pełni utożsamiam się z ideologią konserwatyzmu. Ponadto Prawo i Sprawiedliwość daje duże szanse osobom młodym na rozwój osobisty oraz społeczny. W piramidzie wiekowej brakuje nam ludzie w wieku 28-35 lat, ze względu że te osoby wyjechały za chlebem poza granicę kraju, zatem tą lukę trzeba wypełnić ludźmi młodymi, których już teraz trzeba szkolić i przygotowywać w dziedzinach gospodarki, ekonomii, prawa to właśnie zapewnia Prawo i Sprawiedliwość. Zgadzam się w zupełności z planem mobilizacji oraz powiększeniem wojska ze względu bezpieczeństwa, jedyną partią która to zapewnia jest PiS. Nawiązując do przeszłości za panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz konfederacji targowickiej wiemy, że wtedy losy naszego kraju zostały zaprzedane Rosji i Prusom za dobra materialne, cały rząd był przekupiony przez Caryce Katarzynę, historia lubi się powtarzać. Niedawno usłyszeliśmy różne rozmowy rządzacych PO-PSL, chodzi tutaj o aferę taśmową. Dlatego ludzie, którzy działają na rzecz dobra osobistego a nie dobra wspólnego powinny zostać odsunięci od władzy aby nie wyrządzili tak drastycznych sytuacji jak sprzed 250 lat.

 
4. Co chciałbyś zmienić w swojej gminie?

 

Oczywiście, że włodarza gminy. Jako osoba młoda za ważne zadanie stawiam sobie aktywizacje młodzieży w naszej gminie poprzez rozwój kultury i nauki, wprowadzając rożne inicjatywy dla osób młodych wykorzystując w tym Młodzieżową Radę Miasta i Gminy Radłów. Ponadto po wygranych wyborach nasza kadra zajmie się w końcu tym co powinno być wykonane już dwie kadencje temu mianowicie chodzi o kanalizację. Będąc radnym gminy chciałbym wprowadzić budżet partycypacyjny oddając w jakimś stopniu władzę mieszkańcom, ma to na celu nie tylko rozwój gminy ale również zaangażowanie społeczeństwa w życie lokalne.

 
5. Jak na Twój ewentualny wybór zareagują starsi samorządowcy?

 

Myślę, że z moją wiedzą bez problemu będziemy mogli współpracować i uświadomi ich, że młodzi w naszej gminie również mają swoje zdanie i są chętni do działania na rzecz rozwoju gminy.

 
6. Jakie cechy powinien mieć dobry radny?

 

Moim zdaniem radny powinien charakteryzować się oczywiście otwartością na pomysły mieszkańców i mobilnością.

 
7. Jak wyobrażasz sobie współpracę z burmistrzem?

 

Zależy kto będzie pełnił funkcję burmistrza. Jeżeli będzie nim Roman Nowak to współpraca będzie bezproblemowa ze względu, iż znam jego osobę i zapewniam Was, że jest otwarty i chętny do współpracy. Z obecnym burmistrzem nie miałem okazji współpracować ale pewne jest to, że jestem osobą która stawia zawsze na swoim i nie ulega zachciankom innych.

 
8. Opowiedz o swoich planach związanych z dalszą edukacją?

 

Dalszy rozwój edukacji wiążę właśnie z ekonomią.

 
9. Kilka słów dla potencjalnego wyborcy.

 

Obowiązkiem każdego obywatela jest uczestniczenie w wyborach, ponieważ to od Nas-wyborców zależy jak będzie wyglądać nasz kraj. Dlatego zachęcam do udziału w wyborach i zaangażowanie się społeczeństwa w życie lokalne. Pierwsza próba już 16 listopada. Zapraszam.

 

Dziękujemy za wywiad.