Akcja „Apostołuj z bł. Karoliną”

Karolina„Apostołuj z bł. Karoliną” – to akcja internetowa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej w związku ze zbliżającą się setną rocznicą męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny –patronki KSM.

Przez 14 dni na portalu społecznościowym Facebook wytypowane oddziały parafialne KSM będą modlić się w wyznaczonej intencji dnia, powiązanej z każdą z 14 stacji Drogi Krzyżowej szlakiem męczeńskiej śmierci bł. Karoliny w Wał – Rudzie. W dniach 15-18 listopada młodzież KSM będzie uczestniczyć w Triduum bezpośrednio przygotowującym do jubileuszu.

Pragniemy poprzez tą inicjatywę zaprosić młodzież wszystkich ruchów i stowarzyszeń naszej diecezji do uczestnictwa w tym szczególnym wydarzeniu oraz do włączenia się w apostolstwo modlitwy – mówi Patrycja Wigurska-Bąk z KSM.

Zgłoszenia oraz wytyczne akcji można uzyskać w Biurze KSM DT, Plac Katedralny 1/1 33-100 Tarnów; tel. (14) 621 32 18.

Tymczasem obchody setnej rocznicy męczeńskiej śmierci bł. Karoliny potrwają od 14 do 18 listopada. Szczegółowy program znajduje się na stronie sanktuarium w Zabawie.