Pielgrzymi PPT spotkali się w Zabawie

10686812_697699506967210_8155303094401371462_nMiesiąc po pielgrzymce do Matki Bożej Częstochowskiej kilkuset wiernych spotkało się w Sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie k/Tarnowa. Uczestnicy 32 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę podziękowali za sierpniowy dar rekolekcji w drodze.

Pielgrzymi przeszli z Zabawy do Wał – Rudy, gdzie pod gruszą Bł. Karoliny wysłuchali katechezy Andrzeja Wronki, na temat współczesnych zagorzeń naszej wiary. – Widzimy to w mediach, widzimy to w reklamach– podkreśla Andrzej Wronka. – Różnej maści przepowiadacze przyszłości, którzy korzystają na ludzkiej naiwności lub też dramatów, które ktoś przeżywa. Bezlitośnie wyciągają od nich pieniądze, oferując w zamian poznanie jakiejś przyszłości czy przepowiedzenie dobrego biznesu. Często za swoja naiwność płacimy nie tylko pieniędzmi, ale zdrowiem psychicznym i duchowym.

Samo uczestnictwo w spotkaniu po pielgrzymkowym, to dla wielu wiernych tęsknota a zarazem wspomnienie sierpniowych dni. – Zatęskniliśmy za pielgrzymim szlakiem i stąd nasza wizyta – mówią pielgrzymi 32 Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. – Przy okazji odwiedziliśmy również Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Nawet deszczowa pogoda dostosowała się do nas pielgrzymów.

Pielgrzymi uczestniczyli także we Mszy św i Drodze Krzyżowej oraz Nabożeństwie Przebłagalnym.

Źródło: www.rdn.pl