Radłów w lokalnych mediach

Mieszkańcy Radłowa walczą o kładkę.

Mieszkańcy ulicy Nowy Świat w Radłowie walczą o budowę kładki. Ma ona umożliwić spacery do pobliskiego lasu.

Kilka lat temu urzędnicy nakazali rozebrać niewielką przeprawę. Uważali, że była ona wykorzystywana jedynie do nielegalnego wywozu drewna.

– Nie ma szans by wybrać się na spacer do lasu – mówi reporterowi RDN mieszkaniec Radłowa. – Ta droga służyła mieszkańcom Radłowa i nie tylko, gdy udawali się na spacery z małymi dziećmi do lasu. Można było tamtędy przejechać rowerami. A teraz porastają one chwastami i są zablokowane. Nieduże nakłady gminy mogłyby pozwolić na to, aby przejść na drugą stronę potoku. Można by było odtworzyć kładkę zrobić przejście dla mieszkańców – dodaje.

W planach radłowskich urzędników jest budowa małej kładki dla pieszych oraz rowerzystów. – Pierwsze prace zostały już wykonane – twierdzi zastępca burmistrza Radłowa Wiesław Armatys. – Wiosną odwodniliśmy teren. Teraz planujemy wykonać tymczasową kładkę, która zapewniłaby dojście do lasu. Mam nadzieje że w niedalekiej perspektywie nam się to uda. Pełna kładka z prawdziwego zdarzenia wymaga dokumentacji oraz nakładów finansowych, o czym zainteresowane osoby wiedzą. Planujemy tam wsadzić przepusty, by można było spokojnie przejść. Żeby to było w miarę godziwe dojście do lasu – wyjaśnia.

Obecnie do lasu prowadzą dwie inne drogi, które są oddalone o kilka kilometrów od ulicy Nowy Świat.

Plany urzędników mogą pokrzyżować bobry, które w ostatnich latach budują żeremie oraz tamy wodne w okolicach Radłowa.

Mieszkaniec

Wiesław Armatys

źródło: RDN