Oświadczenie Prezesa Zarządu Gminnego OSP RP w Radłowie Pana Romana Nowaka

Oświadczenie Prezesa Zarządu Gminnego OSP RP w Radłowie Pana Romana Nowaka

 

Szanowny Panie burmistrzu nawiązując do wywiadu który udzielił Pan do Radia Kraków odnoszę wrażenie że nie tylko nie zna Pan podstawowych zasad bezpieczeństwa pożarowego ale również wykorzystuje Pan wizerunek druhów strażaków do prowadzenia swojej kampanii wyborczej.

Jednostka w Siedlcu w swojej prawie 100 letniej działalności służy społeczności lokalnej jak również mieszkańcom naszej gminy w sposób nienaganny . Nieprawdą jest, że są z nią same kłopoty. Incydent który się wydarzył z udziałem strażaków z tej jednostki nie powinien mieć miejsca i wszyscy druhowie wiedzą o tym doskonale. W tej sprawie Zarząd OSP Siedlec na zebraniu w dniu 12 maja br. podjął działania zgodnie ze statutem jednostki.

Myślę że pomysł z przemieszczeniem samochodu bojowego OSP Siedlec do innej jednostki i pozbawienie ochrony pożarowej społeczności lokalnej nigdy nie dojdzie do skutku.

Apeluję do Szanownej Rady Miasta i Gminy Radłów aby na spokojnie przeanalizowali całą zaistniałą sytuacje i nie wyciągali pochopnych wniosków

W wywiadzie poruszył Pan także kwestię ekwiwalentu, który jakoby ma przesłaniać wszelkie działania strażaków ratowników którzy wyjeżdżają do akcji. Zapewniam Pana że nikt z nas jadąc do akcji nie myśli o tych paru złotych które i tak większość strażaków przekazuje do jednostki . Pan tego nie wie bo nigdy nie siedział Pan jako strażak w wozie bojowym który na sygnałach podąża na miejsce akcji.

Przykro jest całej braci strażackiej że włodarz naszej gminy podważa legalność wyborów Zarządu Gminnego, ponieważ to delegaci z każdej jednostki naszej gminy w głosowaniu tajnym wybrali ten Zarząd. Odsyłam Pana do protokołu lub osób obecnych na Walnym Zebraniu Zarządu gminnego OSP RP w Radłowie.

Parę dni wcześniej na święcie 3 maja, przy okazji święta strażaka gratulował mi Pan dobrej współpracy i organizacji a dwa dni później publicznie wyraża Pan, że ta współpraca jest mierna.

Dyżury o których pan wspomniał są w sytuacjach szczególnych zarządzane przez Naczelników poszczególnych jednostek a każdy druh jest wyszkolony i zna zasady i warunki uczestniczenia w akcji.

Pańskie sugestie w sprawie dymisji Zarządu OSP Siedlec jak również dymisji Zarządu Gminnego wynikają z braku wiedzy i znajomości Statutu który wyznacza działalność każdej jednostki oraz Zarządu Gminnego.

Na koniec proszę Pana o stonowanie swoich publicznych wypowiedzi tak jak przystaje to burmistrzowi gminy.

Z wyrazami szacunku