Kto będzie kandydatem na burmistrza z ramienia prawicy w gminie Radłów? Roman Nowak czy Adrian Halastra

Przypomnijmy, że od najbliższych wyborów samorządowych obowiązuje dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, za to radni gmin i powiatów oraz sejmików wojewódzkich będą wybierani na pięć latJednomandatowe okręgi wyborcze, pomimo wcześniejszych planów, będą obowiązywać tylko w gminach do 20 tys. mieszkańców (dotychczas ordynacja większościowa dotyczyła wszystkich gmin, z wyjątkiem miast na prawach powiatu).

Wybory samorządowe w 2018 roku mogą odbyć się w jednym z trzech terminów: 21 października28 października lub 4 listopada. Prezes Rady Ministrów musi wyznaczyć teraz datę wyborów w dzień wolny od pracy, pomiędzy 17 października a 9 listopada br., wchodzą więc w grę jedynie te trzy dni.

W Radłowie cały czas trwają rozmowy kto będzie kandydatem całej zjednoczonej prawicy na stanowisko burmistrza Miasta i Gminy Radłów. Na giełdzie nazwisk zostały dwa nazwiska Roman Nowak i Adrian Halastra.

Pojawiają się już nazwiska kandydatów na radnych do Gminy Radłów oraz Powiatu Tarnowskiego.Kandydatami są Paweł Chaber –  jeden z właścicieli portalu www.gminaradlow.com.pl oraz Zbigniew Kowalski – były burmistrz.