Trzymiesięczny areszt dla dyrektora tarnowskiego sądu

Z uwagi na obawę matactwa i grożącą mu wysoką karę Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował o umieszczeniu Jacka G. w areszcie tymczasowym.

Dyrektor Sądu Okręgowego w Tarnowie usłyszał zarzuty prania brudnych pieniędzy, które polegało na podpisywaniu fikcyjnych umów i nieprawdziwych rachunków, oraz przyjęcia co najmniej 231 tys. zł łapówki.

Pieniądze były zapłatą za przychylność przy zlecaniu  usług firmom i za wykonanie fikcyjnych prac. – Jacek G. spośród tej dziesiątki dyrektorów sądów, którym zarzuca się przyjmowanie korzyści majątkowych, ma kwotę największą – pozostałe były od 4 do 227 tys. zł. Pieniądze były wręczane przez przedstawicieli firm współpracujących z Sądem Apelacyjnym w Krakowie. Sprawa toczy się od jesieni 2016 roku. Jest coraz więcej podejrzanych i niewykluczone też, że osoby, które już usłyszały zarzuty, usłyszą ich więcej – mówi Grzegorz Zarański, naczelnik Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie.

Jacek G. został zatrzymany przez CBA z 9 innymi dyrektorami sądów 27 listopada w związku ze śledztwem ws. przywłaszczenia prawie 25 milionów złotych na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Źródło:Radio RDN Małopolska