Radłów: Od września remont Urzędu Gminy – będą utrudnienia dla mieszkańców

Urzad-gminy-radłówBędą utrudnienia dla mieszkańców. We wrześniu rozpocznie się remont Urzędu Gminy w Radłowie. Budynek, który nie był modernizowany przez kilkanaście lat, wymaga pilnych napraw.

– Niektóre prace są pilne, np. dach, który przecieka – mówi burmistrz Zbigniew Mączka. – Ze względu że dach mamy przeciekający, musimy wymienić go wraz z więźbą dachową. Nowa będzie również stolarka okienna i drzwiowa. Musimy zamontować klimatyzację w dwóch czy trzech pomieszczeniach. Na pewno w sali konferencyjnej, gdzie odbywają się sesje Rady Gminy. Wymienimy stare piece gazowe i wyremontujemy toalety oraz sanitariaty – dodaje burmistrz.

W związku z remontem, w najbliższych miesiącach klientów urzędu czekać będą utrudnienia. – Musimy część biur przenieść do innych pomieszczeń – zaznacz Zbigniew Mączka. – Część referatów przeniesiemy do oczyszczalni ścieków lub stacji uzdatniania wody. Kolejna część wydziałów z księgowością na czele będzie musiała pozostać. Na pewno mieszkańców będą czekać utrudnienia w urzędzie – dodaje burmistrz Radłowa.

Prace potrwają do końca roku i będą kosztować około miliona złotych. Na połowę tej kwoty samorząd Radłowa otrzymał dofinansowanie z funduszy unijnych.

Źródło:RDN Małopolska