Urodziny Witosa w Wierzchosławicach

fflNiezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” w najbliższa niedzielę, 22 stycznia 2017 roku, organizuje w Wierzchosławicach ogólnopolską uroczystość z okazji 143. rocznicy urodzin Wincentego Witosa. Zaproszenie na uroczystość, nad którą patronat objął Prezydent RP Andrzej Duda, wysłali; przewodnicząca NSZZ RI Solidarność, poseł na Sejm RP Teresa Hałas oraz przewodniczący Małopolskiej Rady Przewodnicząca NSZZ RI Solidarność Wojewódzkiej NSZZ RI Solidarność Wojciech Włodarczyk.

Program uroczystości przedstawia się następująco:

godz. 11:00 – Uroczysta Msza Święta koncelebrowana w intencji Ojczyzny i polskich rolników w Kościele Parafialnym w Wierzchosławicach pod przewodnictwem Ks. Biskupa A. Jeża – Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej wraz z Diecezjalnymi Duszpasterzami Rolników
godz. 12:10 Uroczyste przejście uczestników ze sztandarami i złożenie kwiatów na grobie Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
godz. 13:00 Otwarcie Konferencji i Przywitanie Gości w Centrum Kultury Wsi Polskiej – Wojciech Włodarczyk, Przewodniczący Małopolskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność”
– Wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości
– „NSZZ RI Solidarność -pierwszy niezależny związek rolników w obronie wartości gospodarstw rodzinnych w Polsce” – Teresa Hałas, Przewodnicząca NSZZ RI Solidarność, Poseł na Sejm RP
– ,,Wincenty Witos człowiek – symbol niezależnego ruchu ludowego” – prof. Włodzimierz Bernacki, Poseł na Sejm RP
– Rolniczy handel detaliczny produktów przetworzonych z własnych gospodarstw, szansą dla polskich gospodarstw rodzinnych – Jacek Bogucki Sekretarz Stanu, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi