Jak nie pompować EGO które nie pęknie.

xjozef_knapikMożna kupić kolejny najdroższy kapelusz, kolejną statuetkę, lub setny dyplom uznania a można przeznaczyć równowartość kosztów SMS-a na szczytny cel. Tak jak to zrobił wójt gniny Pleśna.

Pleśna: Pieniądze na dzieci zamiast na tytuł

Jestem przeciwnikiem kupowania tytułów za pieniądze, zamiast tego proszę o gest charytatywny – to słowa wójta gminy Pleśna Józefa Knapika, który w nietypowy sposób zareagował na nominację do plebiscytu Osobowość Roku. To ranking dla samorządowców, społeczników, a także sportowców.

Jednak warunkiem jest wysyłanie płatnych SMS-ów, które lądują na konto właściciela jednej z gazet. Wójt z Pleśnej poprzez portal społecznościowy zaapelował do mieszkańców, by ci zamiast oddawać na niego głosy, wpłacali równowartość SMS-ów na rzecz czwórki chorych dzieci z okolicy.

Dostrzeżenie mojej osoby wśród wielu samorządowców to już nagroda – powiedział reporterowi RDN Józef Knapik. – Sama nominacje mnie w zupełności satysfakcjonuje. Szkoda pieniędzy na głosowanie na moją osobę. Zrodził się taki pomysł, żeby te złotówki przekazać na chore dzieci z terenu gminy Pleśna. Widzę, że tytuł można sobie kupić za wielokrotność wysłania takiego SMSa, bo przykładowo ja sam mogę sobie wysyłać takie wiadomości. Mnie sama nominacja wystarcza, a jeżeli ktoś chce zrobić coś dobrego, niech te pieniądze przekaże na potrzebujące dzieci – mówi wójt.

Mieszkańcy gminy Pleśna chwalą gest wójta. – Osobiście znam go od wielu lat, razem graliśmy w piłkę w młodości. Bardzo dużo osób go szanuje, a teraz to, co chce zrobić, to uważam za szlachetny czyn. Od zawsze był osobą skromną i pomocną, za to wielu mieszkańców ma o nim dobre zdanie – mówią.

Jak sprawdziliśmy, Józef Knapik nie otrzymał jeszcze głosów w plebiscycie.

żródło: rdn