Zamach Stanu? czy Raczej rebelia na lokalnym placu zabaw jeżeli liczyć kilkaset osób pod sejmem.

5856d4383fcf3_pMiał być gaz łzawiący, przepychanki z policją, nie wyszło. Gaz okazał się petardami, a przepychali się głownie działacze KOD kładąc na ulicy po samochodami. Niektóre stacje podawały tak „bzdurne informacje” że nikt o zdrowych zmysłach nie był w stanie w nie uwierzyć.

Protesty co prawda odbywały się w całej Polsce, ale wspominane tłumy były raczej lokalnymi demonstracjami, bo trudno mówić o dużej mobilizacji w przypadku Wrocławia czy Krakowa, gdzie demonstracja 100-200 osób jest raczej małym wiecem.

Dzisiaj demonstranci udali się pod Pałac Prezydencki.

Odśpiewaniem hymnu narodowego rozpoczęła się manifestacja przed Pałacem. Impulsem do niej były piątkowe zajścia w Sejmie i przed nim. Protestują m.in. PO, Nowoczesna, KOD, SLD oraz Partia Razem.

Manifestujący skandowali: „obronimy demokrację”, „wolność, równość, demokracja”; trzymają flagi polskie i unijne, plakaty z napisem: „Kocham Polskę”.

Po kilkudziesięciu minutach protestujący ponownie udali się pod Sejm.

W Tarnowie spontanicznie zebrała się grupa kilkudziesięciu osób.

info: eserwis.info

Fot: gazetakrakowska.pl