Radłów: Kto posprząta zaśmiecone kąpielisko?

xradlow_plaza-563x353.jpg.pagespeed.ic.mb2FfzI4l_Letnicy, którzy wykorzystują dobrą pogodę i wciąż korzystają z akwenu, narzekają na mocno zaśmiecony teren. Sterty niedopałków, porozbijanych butelek, puszek i śmieci – to widok jaki można zastać na plaży w Radłowie. Wypoczywający zwracają uwagę, że za wjazd na teren kąpieliska się płaci. – Dobrze byłoby go zatem uporządkować – żalą się.

– Zanim rozłożymy koc musimy sprzątnąć pety z plaży. Nie ma tu żadnej bazy gastronomicznej, bo jak się skończyły wakacje, to wszystko się zamknęło. Została brudna plaża i mnóstwo ludzi, którzy czasami zapominają po sobie posprzątać– mówią plażowicze.

Samorząd gminy Radłów twierdzi, że ma związane ręce. Burmistrz Zbigniew Mączka przekonuje, że zna temat i jedyne co może to interweniować w tej sprawie u dzierżawcy obiektu.

– Dzisiaj takiej partyzantki nie da się uprawiać. Czystość w tym miejscu pozostawia wiele do życzenia. Ja sam zaobserwowałem bardzo dużą liczbę niedopałków, śmieci i puszek po napojach. Wiele razy zwracałem uwagę dzierżawcy terenu, by posprzątał po weekendzie, ale niestety zostaje to bez odzewu – dodaje.

Jak dodaje włodarz gminy Radłów, umowa z dzierżawcą kończy się w grudniu. Samorząd rozpisze przetarg, w którym będzie wyłoniony nowy przedsiębiorca. Burmistrz bierze również pod uwagę przejecie terenu przez spółkę komunalną i budowę kompleksu rozrywkowego.

Źródło:RDN Małopolska