Bezpłatne szczepienia przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka dla dziewcząt

szczepionkaRozpoczęto bezpłatne szczepienia przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Powiecie Tarnowskim w ramach programu polityki zdrowotnej pn. „Program zdrowotny profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce”.

W Powiecie Tarnowskim trwa realizacja Programu, w ramach którego można bezpłatnie zaszczepić dziewczęta z rocznika 2003 przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Pro­gram szcze­pień re­ali­zu­je pięć podmiotów leczniczych z terenu Powiatu Tarnowskiego. Wykaz podmiotów, które wykonują szczepienia znajduje się tutaj.

Ze szczepień mogą skorzystać dziewczęta w wieku 13 lat zameldowane na terenie gmin, które przystąpiły do programu tj.: Pleśna, Ryglice, Tarnów, Wierzchosławice i Żabno – z wyjątkiem dziewcząt przebywających w placówkach sprawujących całodobową opiekę nad dziećmi pozbawionymi opieki rodzicielskiej.

Szczepione mogą być zarówno dziewczęta, które nigdy nie były szczepione przeciwko wirusowi HPV jak i dziewczęta, które rozpoczęły szczepienie ale nie otrzymały wszystkich wymaganych dawek szczepienia podstawowego. Szczepienia będą wykonywane do wyczerpania zasobów, nie później niż do dnia 2 grudnia 2016 roku.

Zapraszamy rodziców dziewcząt 13-letnich do uczestnictwa w programie bezpłatnych szczepień przeciwko zakażaniom wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV).

Program realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Powiatu Tarnowskiego oraz gmin: Pleśna, Ryglice, Tarnów, Wierzchosławice, Żabno.

Źródło:Starostwo Powiatowe w Tarnowie