Jarosław Gowin odprowadzi tarnowskich pielgrzymów !

Warszawa, 16.03.2012. Pose³ SD Ludwik Dorn (L) i minister sprawiedliwoœci Jaros³aw Gowin (P) podczas posiedzenia Sejmu, 16 bm. (rp/cat) PAP/Radek Pietruszka

W najbliższą środę (17 sierpnia) w Tarnowie i regionie tarnowskim przebywał będzie Wicepremier Rządu RP oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. Jarosław Gowin o godz. 6.30 weźmie udział we Mszy Św. na placu Katedralnym inaugurującej Pieszą Pielgrzymkę z Tarnowa na Jasną Górę. Wspólnie z Biskupem Tarnowskim Andrzejem Jeżem odprowadzi pielgrzymów z pierwszej grupy ul. Krakowską i Mościckiego, a następnie uda się na krótkie spotkanie z Księdzem Biskupem.

O godz. 11.30 przyjedzie do Zakładów Mechanicznych w Tarnowie. – Spotka się z prezesem zakładów Henrykiem Łabędziem, a także zwiedzi Centrum Badawczo Rozwojowe Zakładów Mechanicznych – informuje Grzegorz Kądzielawski, Radny Województwa Małopolskiego a jednocześnie szef gabinetu Wiceprezesa Rady Ministrów Jarosława Gowina.

Na godz. 12.30 w Zakładach Mechanicznych zaplanowano konferencję prasową, w której oprócz wicepremiera J. Gowina udział wezmą również Prezes ZMT Henryk Łabędź, Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Radny Grzegorz Kądzielawski.

Następnym punktem wizyty będzie spotkanie z właścicielem firmy Bruk-Bet i zwiedzanie zakładu przy ul. Mroźnej. Wicepremier będzie też w siedzibie Bruk-Bet w Niecieczy i na stadionie Termaliki, gdzie m.in. wykonywał będzie rzuty karne wraz z młodymi piłkarzami.

– Panu premierowi będziemy chcieli pokazać jedną z najprężniej rozwijających się firm w regionie, stosującą wiele innowacyjnych rozwiązań, a także imponujące dzieło Prezesa Krzysztofa Witkowskiego, którym jest ekstraklasowy klub piłkarski i piękny stadion w Niecieczy – mówi Starosta Roman Łucarz.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnowie