W TARNOWIE 1025 osób z całego świata od środy w Tarnowie. Rozpoczyna się tydzień misyjny w ramach ŚDM

IMG_20160714_112347_218-e1468505649430Młodzi ludzie przyjadą do Tarnowa w środę (20 lipca). Dzień później ruszają liczne atrakcje, które dla pielgrzymów przygotowały nie tylko rodziny czy goszczące ich parafie, ale i miasto Tarnów. Będą koncerty, musical, jarmark, a także zwiedzanie miasta i regionu. Dla tych, którzy przybędą do Tarnowa przygotowano też pamiątkowe pakiety, wśród nich znajdą się pocztówki, mapy diecezji i… tarninowe korale! – Tarnów jest gotowy na przyjęcie pielgrzymów – powiedział Roman Ciepiela, prezydent miasta.

Kramy Jakubowe to nie tylko stragany, gdzie będzie można zakupić pamiątkowe gadżety, ale i prezentacja rękodzieła, sztuki ludowej czy degustacja lokalnych kulinariów. Również tam na pielgrzymów czekać będą kartki i specjalne stanowisko Poczty Polskiej. Jakubowe Kramy od 21 do 24 lipca w godz. 13:00-20:00 na ul. Wałowej.

 

Na wyjątkowe spotkanie przy placu „Starej Kapłanówki” zaprasza ks. Stanisław Kłyś. – Będzie to musical przygotowany przez międzynarodową wspólnotę Cenacolo, która zajmuje się młodymi ludźmi uzależnionymi od alkoholu czy narkotyków. Dzięki modlitwie i pracy nad sobą wychodzą oni na prostą. Ok. 100 młodych z całej Europy przyjedzie, aby zaprezentować spektakl „Credo” właśnie u nas – mówi. Musical można będzie obejrzeć dwukrotnie – 21 i 22 lipca o godz. 20:30.

 

Również 22 lipca, ale przy parafii bł. Karoliny Kózki, odbędzie się Festiwal Narodów, gdzie główną atrakcją będzie prezentacja grup pielgrzymów, którzy Tydzień Misyjny przeżywać będą w Tarnowie. – Zapraszamy wszystkich mieszkańców Tarnowa! O godz. 16:00 rozpocznie się występ grupy folklorystycznej z Ochotnicy Dolnej, a od godz. 18:00 zaprezentują się Siewcy Lednicy, którzy w trasie koncertowej znaleźli miejsce i czas dla Tarnowa. Później na scenę zaproszeni zostaną nasi goście, pielgrzymi, którzy zaprezentują swoje kraje – zapowiada ks. Bartosz Bąk. Festiwal Narodów to także święto najmłodszych. W strefie dla dzieci czekać będzie mnóstwo gier, zabaw, a także atrakcji: malowanie twarzy czy zajęcia z animatorami. Dostępna będzie także strefa gastronomiczna.

 

Koncert na Rynku odbędzie się 24 lipca od godz. 18:30. Rozpoczną go zabawy z wodzirejem, a także występ Ivana Komarenki i afrykańskich dzieci, które realizują muzyczny projekt dla Jana Pawła II. Gwiazdą wieczoru będzie Anti Babylon System, grupa reggae, która swoimi występami daje świadectwo wiary. Na koniec mościcka grupa poprowadzi modlitwę uwielbienia. – Będzie to okazja do spotkania się pielgrzymów z mieszkańcami miasta – mówi Marcin Sobczyk, dyrektor wydziału kultury. Pielgrzymi będą także zwiedzać miasto, jak i region.

 

Poza materiałami promocyjnymi (informatory, mapy, ulotki) dla pielgrzymów przygotowano relikwie II bł. Karoliny Kózki oraz tarninowe korale. W ostatnich tygodniach robili je dla nich tarnowscy seniorzy skupieni w KANie. Ponad 100 osób wykonało 4600 sztuk korali. Maria Zawada-Bilik dodaje, że pielgrzymi otrzymają także pamiątkowe koszulki – białe z granatowym napisem „TARNÓW”.

Źródło: Tarnow.in