Wierzchosławice: Biegali w hołdzie Adamowi Boryczce i Żołnierzom Wyklętym

Nocny Bieg

Nocny Bieg

W ramach powiatowych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Wierzchosławicach odbył się I Nocny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. cc Adama Boryczki.

 

Na wydarzenie złożył się bieg na 10,3 km oraz Nordic Walking na 6 km. Najszybciej trasę biegu pokonał Grzegorz Czyż(Grupa Azoty – Automatyka Tarnów) w kategorii mężczyzn oraz Lidia Bilska (Łętowice). Najszybszy w Nordic Walking był Piotr Kordowski (Czechowice-Dziedzice).

Dystans biegu – 10 311 metrów miał wymiar symboliczny. Jest to liczba dni, która minęła od dnia 6 września 1939 r., kiedy płk Adam Boryczka wyszedł z domu na wojnę, do 29 listopada 1967, kiedy opuścił komunistyczne więzienie.

Pułkownik Adam Boryczka patronował tegorocznym powiatowym obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W niedzielę 6 marca w Szkole Podstawowej w Wierzchosławicach odsłonięta została między innymi tablica upamiętniająca tego bohatera niezłomnego.

Nagrody zwycięzcom I Nocnego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. cc Adama Boryczki wręczyli Jacek Hudyma – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego oraz Zbigniew Drąg – Wójt Wierzchosławic.

Wydarzenie został zorganizowane przez Jacka Bryla i Stowarzyszenie Inicjatywy Społeczne w Wierzchosławicach, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Źródło:Starostwo Powiatowe w Tarnowie