Klub samopomocy dla seniorów

jfjfjfOd początku marca seniorzy z terenu Miasta i Gminy Radłów uczestniczyć mogą w zajęciach organizowanych przez Klub Samopomocy.

Jednym z głównych założeń działania klubu jest integracja oraz międzypokoleniowa wymiana umiejętności z dziećmi i młodzieżą. Mimo, że klub działa dopiero od dwóch tygodni zgromadził już wokół siebie grupę uczestników, którzy spotykają się by wspólnie i aktywnie spędzić wolny czas. Aktywnie oznacza przede wszystkim twórczo, dlatego też uczestnicy zapoznani zostali z technikami artystycznego zdobienia przedmiotów, wykonując świąteczne dekoracje, ręcznie robione kartki metodą scrapbookingu, czy wiklinowe dekoracyjne wieńce.
Wspólnie spędzony czas to także długie rozmowy i wspomnienia w miłym towarzystwie przy herbacie, kawie i koniecznie pysznej kolacji, którą uczestnicy sami przygotować mogą w trakcie zajęć kulinarnych. Zajęciom przyświeca idea wzajemnej wymiany umiejętności między uczestnikami, wymiana przepisów i nowych inspiracji kulinarnych.
W najbliższym czasie rozpoczną się także profesjonalne warsztaty muzyczno- teatralne, które zainaugurowane zostaną wspólnym wyjazdem do Tarnowskiego Teatru.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą w miłej atmosferze atrakcyjnie spędzić  wolny czas. Na zajęcia można przyprowadzić także dzieci i wnuki.
Zajęcia odbywają się w Środowiskowym Domu Samopomocy w Siedlcu w następujących termiach:
Poniedziałki, godz. 16:30 – zajęcia artystyczne, muzyczne, teatralne
Czwartki- godz. 16:30 -zajęcia kulinarne
Piątki – godz. 16:30 – zajęcia plastyczne
Udział w zajęciach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Źródło:Urząd Miasta i Gminy Radłów