Wierzchosławice: wójt odwołał doradcę i konsultantkę

wierzchoslawiceIzabela Zwoleń nie jest już konsultantką wójta gminy Wierzchosławice Zbigniewa Drąga, a Rafał Działowski (były prezes tarnowskiego Klastera) przestał być doradcą finansowym. Umowy o współpracy zakończyły się 10 luteg br.

– Podjąłem taką decyzję dla dobra pani Izabeli, pana Rafała i całej naszej gminy – podsumowuje krótko wójt Drąg.

Przypomnijmy, że gminie od wielu miesięcy trwa konflikt między władzami gminy Wierzchosławice, a radnymi i grupą mieszkańców, który zakończył się w styczniu referendum w sprawie odwołania wójta. Ostatecznie wójt zachował swoje stanowisko, ale w gminie było nadal niespokojnie.

Podczas obrad radnych w trakcie sesji ktoś podpalił samochód konsultantki wójta. Na stronach internetowych i gminnych forach pojawiało się pełno złośliwości i oskarżeń.

Zdaniem wójta ostatnie decyzje personalne doprowadzą do „pokoju”, a radni i władze samorządowe zajmą się w końcu bieżącymi problemami  gminy.

Fot. Artur Gawle ,Źródło. Tarnow.in