Wieczór pasyjny. Rozpoczęcie sezonu koncertowego w Centrum Paderewskiego

pasja_paderewskiOkres Wielkiego Postu, to niezwykle nastrojowy moment roku, w którym w atmosferze wielkiego oczekiwania szczególnie chętnie oddajemy się wpływowi muzyki o charakterze pasyjnym. W myśl tej idei tegoroczny sezon koncertowy w Centrum Paderewskiego rozpocznie prezentacja znakomitego dzieła Giovanni Battisty Pergolesiego – „STABAT MATER”.

Utwór jest ostatnim kompletnym dziełem Pergolesiego. Wizerunek Matki Boskiej płaczącej pod krzyżem zainspirował kompozytora do poszukiwań nowych środków muzycznej ekspresji w przepięknych wersach śpiewanych przy akompaniamencie instrumentów smyczkowych i basso continuo.

W niedzielę 6 marca 2016 roku w gościnnych progach pięknego Sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach wystąpią dwie znakomite osobowości artystyczne. Solistki Opery Wrocławskiej, laureatki licznych konkursów wokalnych oraz znakomitych ról na wielkich scenach – sopranistka Joanna Moskowicz oraz mezzosopranistka – Anna Bernacka. Basso continuo zrealizuje niezwykle wszechstronna pianistka Mirella Malorny. Artystkom towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy Con Affetto, złożony z absolwentek krakowskiej Akademii Muzycznej, który w roku ubiegłym świętował jubileusz 10-lecia działalności.

Początek koncertu o godz. 16.30 WSTĘP WOLNY.

Dodatkowe informacje: www.paderewski.tarnow.pl