Krew za krew – czyli akcja krwiodawcza w tarnowskim Starostwie w Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

12733523_952610738149640_8358803739542179127_nKlub Honorowych Dawców Krwi przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie kontynuuje inicjatywę organizacji cyklicznych akcji krwiodawczych, organizowanych w siedzibie tarnowskiego Starostwa. Tym razem będzie to już XVIII akcja honorowego oddawania krwi. Zaplanowana została na 1 marca 2016 roku w godz. od 8:00 do 12:00. Akcja została wpisana do cyklu wydarzeń związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Poszukujemy różnych, ciekawych form upamiętnienia tego ważnego dla Polaków święta – mówi Jacek Hudyma, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego i zarazem Prezes Klubu HDK przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie. –Postanowiliśmy połączyć ideę honorowego krwiodawstwa z pamięcią o Żołnierzach Wyklętych. Tym samym oddając krew ratujemy ludzkie życie i dajemy wyraz naszej patriotycznej postawy – tłumaczy Jacek Hudyma.

Akcja krwiodawcza odbędzie się 1 marca 2016 roku (wtorek) w godz. od 8:00 do 12:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie, ul. Narutowicza 38 (rejestracja do godz. 11:00).

Podczas akcji będzie również możliwość zostania dawcą szpiku kostnego, poprzez rejestrację jako potencjalny dawca szpiku do bazy Fundacji DKMS. Mogą to uczynić osoby w wieku od 18 do 55 lat. Rejestracja ta przewidziana jest w godzinach od 8.00 do 11.00.

Oddając krew pomagamy osobom potrzebującym, które przechodzą niejednokrotnie ciężkie operacje w wyniku wypadku lub choroby. Dajmy przykład solidarności i ofiarności.

W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz tłustych posiłków.

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą dowodu osobistego.

Honorowemu dawcy krwi  przysługuje:
– zwolnienie od pracy w dniu oddania krwi,
– zwrot utraconego zarobku,
– posiłek regeneracyjny,
– prawo do bezpłatnego badania grupy krwi.

Dla uczestników akcji organizatorzy przewidzieli konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, tematycznie związanymi z historią Żołnierzy Wyklętych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnowie