Zerwany kłos – nowy film o bł. Karolinie

111zerwamy kosPowstaje nowy film o bł. Karolinie Kózkównie Na okoliczność Światowych Dni Młodzieży studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wraz z pracownikami TV Trwam przygotowują film o bł. Karolinie Kózkównie.

Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa.  Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary.  Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa,  która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina. Jakie będą losy pohańbionej Teresy?  Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki?  Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść  o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.

więcej na http://zerwanyklos.pl/