Śmiertelnie śliskie drogi w całym kraju. IMGW ostrzega przed oblodzeniem

c65042e5-3757-4de0-a284-18bed04d9cceNadchodzące godziny będą mroźne. IMGW wydał ostrzeżenia pogodowe pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla całej Polski. Takie warunki atmosferyczne mogą powodować szkody materialne, a nawet zagrożenie życia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla całej Polski

W województwie małopolskim prognozuje się spadek temperatury poniżej 0 stopni. W tym województwie także może wystąpić oblodzenie. Temperatura minimalna wyniesie od -2 do 0 st. C, przy gruncie około -3 st. C. Ostrzeżenie będzie obowiązywać od czwartku od godz. 3 do 9.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia?

Alert pierwszego, żółtego stopnia oznacza, że „przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej”.